سیستم خورشیدی متصل به شبکه (on grid)

” سیستم خورشیدی متصل به شبکه (on – grid) “

 

grid-tied-solar-power-system-diagram-large

 

یکی دیگر از راه های مدیریت خروجی سیستم های خورشیدی تزریق انرژی تولیدی به شبکه است.منظور از شبکه ، شبکه سراسری برق می باشد که توسط ادارات برق تامین و نگهداری می شود. سیستم خورشیدی متصل به شبکه فقط در شرایطی که شبکه سراسری برقدار باشد، خروجی دارد.

به عبارت دیگر در صورتی که برق شبکه سراسری قطع شود، اینورتر خورشیدی متصل به شبکه نیز ارتباط خود را با شبکه قطع می کند. علت این امر حفاظت از سیستم تبدیل کننده برق خورشیدی (اینورتر) در برابر خطرات و اضافه بار تحمیلی است.

این سیستم برق اضافی تولید شده را (مازاد مصرف داخلی مشترک) به شبکه سراسری تزریق می کند تا مشترکان دیگر شبکه از آن استفاده کنند.

 

hybrid-system-img1

 

 

از مزیت های سیستم خورشیدی متصل به شبکه می توان به قابلیت نصب و بهره برداری سریع و آسان، کمک به کاهش مصرف و کاهش فشار مصرف از روی شبکه سراسری برق و منبع کسب درآمد برای مالک سیستم اشاره کرد.

در محل مابین خروجی سیستم خورشیدی و شبکه، یک پاورمتر (کنتور) نصب می شود تا بدین طریق میزان برق خورشیدی تزریقی به شبکه اندازه گیری شود و با لحاظ تعرفه های مربوطه ماهانه مبلغی از طرف اداره برق به مشترک پرداخت می شود.

با توسعه انرژی های تجدید پذیر در ایران، دولت و وزارت نیرو در ابلاغیه ای خرید تضمینی برق خورشیدی را از مشترکین به اجرا گذاشته اند. در حال حاضر مشترکین شبکه برق در ایران در هر بخش (خانگی، تجاری و …) و به هر ظرفیت دلخواه می توانند نسبت به نصب این سیستم اقدام نمایند.

براساس آخرین نرخ های اعلامی خرید تضمینی برق خورشیدی توسط دولت، دارندگان این سیستم ها می توانند در بازه 4 تا 6 سال از بازگشت سرمایه خود اطمینان داشته باشند. باتوجه به طول عمر زیاد این سیستم(درصورت استفاده از تجهیزات با کیفیت) که نزدیک 25 سال پیش بینی می شود، می تواند یک سرمایه گذاری پرسود و مطمئن باشد.

همچنین به لحاظ مسایل مادی، کمک به کاهش مصرف سوخت های فسیلی و کاهش میزان گازهای گلخانه ای از دیگر ویژگی های اجرای این طرح می باشد.

 

 

201501221421927707646

 

گروه صنعتی ایپال ” ارایه دهنده سیستم های خورشیدی در شهر تبریز افتخار دارد درهمراهی با مردم خوب و فهیم ایران گامی در راستای تحقق انرژی های سبز بردارد.
ابن گروه آمادگی ارایه خدمات مشاوره، طراحی، اجرا و فروش این سیستم ها با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت را دارد.

برای ارتباط با کارشناسان ” گروه صنعتی ایپال ” می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

شماره تماس:

 33338716 _ 33338717 _ 041

تلگرام :

 

09353338716

 

دوستان و همراهان همیشگی و علاقه مندان به سیستم های خورشیدی از اینکه همیشه ما را دنبال و با علاقه مندی ما را همراهی می کنید، بسیار سپاسگزاریم.

با تشکر – گروه صنعتی ایپال

 

 

 

 

 

 

یک دیدگاه در “سیستم خورشیدی متصل به شبکه (on grid)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *