سیستم خورشیدی جدا از شبکه ( off-grid )

” سیستم های خورشیدی منفصل از شبکه (off – grid) “

 

 

shakti_solar_pump_1

 

براساس تعریف سیستم خورشیدی که پیش از این خدمت دوستداران و علاقه مندان ارایه شد، در این سیستم از نور خورشید برق تولید می شود. برق تولیدی ازاین طریق را می توان به چند شکل مدیریت و استفاده کرد.
یکی از این روش ها در سیستم خورشیدی جدا از شبکه ( off _ grid) اتفاق می افتد. جایی که سیستم هیچ ارتباطی با شبکه ندارد . بنابر این برای استفاده از انرژی تولیدی توسط این سیستم خورشیدی دو راه حل پیش رو داریم:

 

Off-Grid-Solar-Systems-Brisbane

 

 

1- استفاده آنی و بلافاصله از این انرژی که در آن انرژی تولیدی بلافاصله به مصرف کننده تزریق می شود. مزیت این روش حذف ذخیره ساز انرژی و کاهش هزینه می باشد. در این حالت به دلیل ارتباط مستقیم تغذیه بار با نور خورشید، بار مورد نظر فقط در صورتی که نور خورشید بر سطح سلول های خورشیدی بتابد برقدار می شود و در نبود نور خورشید کارایی لازم را نخواهد داشت.

 

2- استفاده از ذخیره ساز (باتری) در خروجی سلول خورشیدی است.دراین حالت انرژی برق خورشیدی تولیدی در طی روز در باتری ها ذخیره شده و در طول 24 ساعت و به شکل های مختلف الکتریسیته ( dc، تک فاز و سه فاز) می توان از آن استفاده کرد.

سیستم های خورشیدی جدا از شبکه در مواردی که دسترسی به شبکه سراسری برق امکان پذیری نیست، کاربردهای فراوانی دارند. از جمله این کاربردها میتوان به تغذیه سیستم های کشاورزی (پمپ آب خورشیدی)، سیستم های ویلایی (برق ویلایی خورشیدی و یا برق خانگی خورشیدی)، موارد اورژانسی یا قطع شبکه (حوادث غیرمترقبه)، امداد رسانی و گروه های نجات (هلال احمر)، گروه های اردویی و گردشگری و عشایر(پکیج پرتابل خورشیدی) و … اشاره کرد.

 

 

hihvvihivhi

 

 

در این سیستم ها طول عمر سیستم خورشیدی ارتباط مستقیمی با مواد و تجهیزات مورد استفاده دارد. البته بخش هزینه بر این سیستم ها عمدتا بخش ذخیره انرژی (باتری خورشیدی) می باشدکه با استفاده از باتری مناسب طول عمر تخمینی 8 الی 10 سال برای این سیستم هاست و پس از این مدت سیستم فقط نیازمند تعویض باتری می باشد و بقیه سیستم طول عمر بالاتری خواهد داشت.

 

” در صورت استفاده از تجهیزات بی کیفیت، قطعا شاهد کاهش طول عمر سیستم خورشیدی به یک و یا دو سال و در بعضی موارد عدم پاسخگویی سیستم به نیاز مشتری و به طبع آن نارضایتی مصرف کننده را در پی خواهد داشت.”

 

به بهره برداران عزیز و گرامی توصیه می شود سیستم برق خورشیدی مورد نیاز خود را از مراکز و شرکت های معتبر همراه با تضمین کارکرد سیستم تهیه نمایند تا ضمن صرفه جویی مالی و زمانی، استفاده از سیستم خورشیدی رضایت مندی کامل را به همراه داشته باشد.

 

گروه صنعتی ایپال ” مشاور، طراح و تامین کننده تجهیزات سیستم های خورشیدی در تبریز با سابقه اجرای سیستم های متعدد (off _ grid) در شهر تبریز و شمال غرب کشور از جمله پمپ های آب خورشیدی، سیستم های برق خورشیدی ویلایی، سیستم برق خورشیدی ایستگاه های تقویت و تقلیل فشار شرکت گاز ، سیستم خورشیدی روشنایی بلوار جانانلو منطق آزاد ارس ، سیستم پکیج پرتابل خورشیدی سازمان ایلات و عشایر و … آمادگی دارد نیاز مشتریان گرامی را در این زمینه به بهترین نحو تامین نماید.

 

این گروه با بهره گیری از تجهیزات گرید A و دارای استاندارد بین المللی، سیستم های خورشیدی با کیفیت بالا و دارای گارانتی تضمین کیفیت و کارکرد را ارایه می نماید.

 

برای استفاده از خدمات کارشناسان گروه صنعتی ایپال در زمینه مشاوره، طراحی و فروش سیستم های خورشیدی در تبریز و شمال غرب کشور می توانید با تلفن های زیر و یا با شماره تلگرام گروه در ارتباط باشید.

 

 

شماره تلفن های:

   33338717 – 33338716 – 041

 

شماره تلگرام:

                                                                                           09353338716

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *